Sesja domowa. 5 powodów, dlaczego warto

Co myślisz, kiedy słyszysz „sesja domowa”?

„Nie! Moje mieszkanie jest za małe.”

„Mam brzydkie i ciemne wnętrza, to nie będzie dobrze wyglądać.”

„Może kiedyś, jak w końcu zrobimy remont…”

Poniżej znajdziecie moich 5 powodów, dlaczego warto zrobić sobie taką sesję domową pomimo wątpliwości, które mogą się pojawić.

 

Dom jest najbezpieczniejszym i najbliższym dla Was miejscem

Swój dom znacie najlepiej. To tu czujecie się bezpiecznie i swobodnie. W domu dzieci nie stresują się nowym miejscem i nieznaną sytuacją, więc nawet te nieśmiałe świetnie się odnajdują na sesji.

To w domu, w swobodnej atmosferze, powstają najpiękniejsze kadry, naturalne, pełne bliskości, ciepła i Waszych relacji.

Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś

 

W domu jest mnóstwo możliwości

Wspólnie siądźcie na kanapie, poczytajcie dziecku książeczkę, przytulcie się, pozwólcie dzieciom poskakać na dużym łóżku w sypialni, usiądźcie na dywanie w pokoju dziecięcym i zbudujcie razem wspaniałą budowlę z klocków,…

W swoim domu możecie spędzić wspólny czas tak, jak lubicie. A ja uchwycę te Wasze najfajniejsze momenty bliskości. Na takiej domowej sesji nie pozujecie (wiem, że tego obawiają się szczególnie panowie)! Jesteście ze sobą, bawicie się, przytulacie. A ja obserwuję i łapię dla Was te chwile.

W czasie sesji prowadzę Was, podpowiadam, rozmawiam, proponuję. Nie zostawiam Was samym sobie. Ale też nie mówię „uśmiech”, bo nie na wymuszonych uśmiechach mi zależy. Zrobimy oczywiście kilka zdjęć „pozowanych”, całej rodziny, takich do ramki na ścianę (wiem, że lubicie takie ujęcia), ale sporo będzie przytulania i swobodnej zabawy.

Sesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i Staś

 

W domu macie wszystko, co jest potrzebne

Nie musicie się martwić, co zabrać ze sobą i co będzie potrzebne. Czy brać zapasowe ubranie i ile sztuk, może jakąś przekąskę dla dziecka, ile pieluszek i co będzie, jeśli czegoś zapomnicie. Nie stresujecie się tak, że dziecko wybrudzi piękne ubranko i nie będziecie mieli w co go przebrać. W swoim domu macie wszystko pod ręką. Także zapas ulubionych zabawek i książeczek, żeby zainteresować znudzonego kilkulatka.

Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś

 

 

Sesja domowa jest niezależna od pogody

Na sesję domową możemy umówić się zarówno zimą, jak i latem. Nawet, gdy jest pochmurno, zimno i nieprzyjemnie, w domu będzie ciepło i przytulnie. W domu nie marzniecie, nie wieje, nie pada. W sezonie jesienno-zimowym zwykle mniej chętnie umawiacie się na plenery (ja zachęcam i na każdym kroku przekonuję, że można i efekty mogą być cudowne), natomiast sesja domowa jest wtedy idealnym rozwiązaniem. No i sesja domowa zawsze sprawdzi się przy malutkich dzieciach, szczególnie w chłodne dni, kiedy boicie się, że opatulonych w czapki i szaliki buziek nie będzie widać na zdjęciach.

Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i Staś

 

 

 

Dom to Wasza historia

Nawet, jeśli nie lubicie swojego obecnego mieszkania, to stanowi ono pewien etap w Waszym życiu. To Wasza historia. Za kilka lat z sentymentem będziecie wracać do zdjęć na tej „brzydkiej” kanapie, na której obejrzeliście wspólnie tyle filmów i przy której Wasze dzieci uczyły się chodzić.

Nie musisz mieć wielkiego, „instagramowego” wnętrza w skandynawskim stylu. W normalnym, zwykłym mieszkaniu, Waszym mieszkaniu, sesja rodzinna będzie równie idealna. Będzie po prostu Wasza.

Jeśli macie piękną jasną przestrzeń, pewnie wykorzystam to na sesji, ale jeśli Wasze mieszkanie jest malutkie, to też zrobimy cudowne zdjęcia. Nie fotografuję Waszego mieszkania, tylko Was. To Wy jesteście najważniejsi. A ja zawsze staram się, by zdjęcia, które powstaną, były dla Was najpiękniejszą pamiątką.

 

Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i Staś Sesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i StaśSesja domowa, Klara i Staś

 

Zdjęcia z tego wpisu pochodzą z sesji u Marzeny i jej rodziny. Staś i Klara to wesołe, pełne energii rodzeństwo. A już niedługo powitają na świecie młodszą siostrzyczkę. W czasie sesji wspaniale bawili się z rodzicami – była gra, klocki, przytulanie, wygłupy, oglądanie zdjęć i czytanie książeczek.

 

Leave a Reply