34 fakty o mnie

wpis w: Fotografia | 0

Pomysł na ten post kiełkował w mojej głowie już dość długo. A to za sprawą wpisu Ani Ulanickiej „30 faktów o mnie”. W skrócie – chodzi o to, żeby w 30 punktach, jak najbardziej wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie „Kim jesteś?” Przeczytałam wpis Ani i pomyślałam – ale super, może sama spróbuję podobne ćwiczenie zrobić. Dodatkowo pomyślałam sobie, że to byłby całkiem fajny artykuł na moje urodziny. A skoro właśnie skończyłam 34 lata, to może niech tych punktów będzie 34. Dużo? Też mi się tak wydawało, a teraz w zasadzie mogłabym jeszcze kilka dopisać.

To co, lecimy?

Fotograf rodzinny lifestyle Warszawa

 1. Kocham gorzką czekoladę! I wszelkie desery z czekoladą. I lody czekoladowe. Uwielbiam!
 2. Bardzo lubię chodzić. Wędrówki po górach, przechadzka zamiast czekania na autobus (ile razy przez to uciekł mi ten autobus, na który przecież miałam czekać!). Ale… u mnie chodzenie musi mieć cel! Spacerowanie bez celu po parku to zupełnie nie dla mnie. Nigdy (albo prawie nigdy) nie spacerowałam z dzieckiem w wózku dla samego spacerowania. Zawsze przy okazji musiało być coś konkretnego do załatwienia – choćby kupienie chleba.
 3. Kocham sklepy papiernicze, kolorowe pisadła, papiery, notesy, naklejki i inne dodatki. Mogłabym zamieszkać na dziale papierniczym.
 4. Lubię czasem wyżyć się artystycznie, pokolorować coś, narysować, ozdobić stronę w planerze.
 5. Jeśli kawa, to tylko z dużą ilością (najlepiej spienionego) mleka. I nie za mocna! Kawę traktuję bardziej jak deser niż źródło kofeiny po słabo przespanej nocy.
 6. Od wielu lat nie słodzę – ani herbaty ani kawy.
 7. Uwielbiam puzzle. Optymalną wielkością jest dla mnie 1000 elementów (mieści się na stole i jestem w stanie ułożyć je w 2 wieczory). Niedawno układałam 6000. Dały mi sporo satysfakcji i 2 miesiące rozrywki, ale pół podłogi w salonie zajęte. Najmłodszy jeszcze się wtedy nie przemieszczał.
 8. Umiem ułożyć kostkę Rubika. W sumie to nie jest bardzo wielki wyczyn, kwestia kilku schematów i trochę przestrzennego myślenia, ale czasem można zrobić wrażenie w towarzystwie.
 9. W ogóle lubię różne gry logiczne – krzyżówki, tetrisy, nonogramy,…
 10. Wolę piwo od wina. Szczególnie dobre piwo kraftowe.
 11. Bardzo lubię prowadzić auto, choć na początku byłam pewna, że nigdy się tego dobrze nie nauczę.
 12. W dzieciństwie byłam szarą myszką. Zawsze stałam z boku i bałam się odezwać. Byłam bardzo nieśmiała. Dopiero na studiach powoli zaczęło się to zmieniać.
 13. Boję się wystąpień publicznych. Unikam jak mogę. Prezentacje przed niewielką grupą znajomych też mnie stresują. Nawet, gdy jestem przygotowana i wiem, co mam mówić. No nie lubię.
 14. Nie lubię telefonować. Jak ktoś do mnie dzwoni to spoko, ale jak to ja mam wykonać telefon, szczególnie do obcej mi osoby, to zawsze najpierw upewniam się, czy nie mogę tego załatwić mailowo.
 15. Jestem introwertykiem. Nie lubię opowiadać o swoich uczuciach. Zawsze najpierw dużo myślę, zanim powiem coś osobistego. Zamiast opowiadać o sobie, wolę słuchać.
 16. Moim ulubionym przedmiotem w szkole była matematyka. Nigdy się jej jakoś szczególnie nie uczyłam, wszystko samo wchodziło mi do głowy.
 17. W szkole byłam „kujonem”, zawsze z czerwonym paskiem na świadectwie. Prawda jest jednak taka, że nie uczyłam się jakoś szczególnie dużo. Sporo zapamiętywałam już w czasie lekcji i notowania w zeszycie. Najwięcej czasu na naukę poświęcałam przedmiotom humanistycznym, bo które szły mi najgorzej, a ambicja nie pozwalała mi tak łatwo odpuścić.
 18. Kiedyś chciałam zostać nauczycielką. Oczywiście matematyki. Jednak ostatecznie wybrałam inny kierunek studiów. I z perspektywy czasu cieszę się, że tak właśnie wyszło.
 19. Mam dobrą pamięć wzrokową. To ja w domu najczęściej wiem, gdzie się coś znajduje. Gorzej z pamięcią słuchową. Fun fact: często nie pamiętam imion tatusiów na sesji mimo, że przecież się przedstawiają. No chyba, że to tata umawia się ze mną na sesję, wtedy pamiętam, bo widziałam imię w mailu.
 20. Boję się pająków i innego robactwa. Gdy znajdę w domu – wciągam odkurzaczem.
 21. Lubię wracać z wyjazdów do posprzątanego mieszkania. Dlatego przed wyjazdem wszystko porządkuję.
 22. Kocham Bieszczady! Znam na pamięć wiele szlaków i schronisk. Uwielbiam wędrówki po górach i wieczorne śpiewanie przy gitarze.
 23. Uwielbiam wędrówki po górach, ale boję się trudniejszych szlaków, takich z łańcuchami albo wspinaczką po skałach. Mój M. zabrał mnie kiedyś w Dolomity, ale zdecydowanie bardziej wolę się wchodzić na Połoniny albo Czerwone Wierchy, niż po drabinach w skale, nawet z najpiękniejszymi widokami i zabezpieczeniem uprzężą.
 24. Nocowałam kiedyś w namiocie na plaży. I choć sama nigdy nie wpadałabym na taki pomysł, to bardzo miło wspominam to doświadczenie.
 25. Nie lubię upałów. Lubię gdy jest ciepło, ale upały męczą mnie bardzo. Optymalna temperatura dla mnie to jakieś 20-26 st. C
 26. Uwielbiam skręcać meble z IKEA.
 27. Nigdy nie lubiłam sportu. Na wfie w szkole zawsze byłam najgorsza w klasie (no może poza gimnastyką). Zaczęłam biegać 4 lata temu i dopiero wtedy trochę to polubiłam.
 28. Całkiem dobrze umiem pływać żabką.
 29. Znam nazwy lin na jachcie i trochę żeglarskiego slangu. W dzieciństwie często wyjeżdżałam z tatą na Mazury na żagle.
 30. Największą wartością w moim życiu są miłość i rodzina. Nigdy nie marzyłam o wielkiej karierze, ale o domu z ogródkiem, kochającym mężu i gromadce dzieci.
 31. Uwielbiam świeży chleb! Taki jeszcze ciepły, kupiony rano w piekarni. Śniadania od razu są smaczniejsze.
 32. Kocham nabiał – sery, twarożek, jogurty.
 33. Całkiem nieźle gotuję. Bardzo lubię też piec ciasta. A ostatnio nauczyłam się piec chleb. Umiem wymyśleć obiad z niczego. Zgarniam to, co znajdę w lodówce i jakoś to wychodzi. Mój M. się śmieje, że mogłabym zostać kucharzem, ale do tego to mi daleko.
 34. Bardzo lubię czytać, choć ostatnio więcej oglądam seriali niż czytam książek. Uwielbiam kryminały (w dzieciństwie Joanna Chmielewska, później Agatha Christie, czy seria o Sherloku Holmesie – część czytałam także w oryginale), serię R. Mroza o Chyłce, fantastykę, ale też lekkie powieści o poszukiwaniu szczęścia i miłości (ale nie romanse czy harlequiny).

34 fakty o mnie, fotograf rodzinny warszawa

Leave a Reply